تبلیغات
سید هاشم رضوی (فاران) - شرکت تعاونی و ضرورت هم اندیشی(1)
 
سید هاشم رضوی (فاران)
خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خشنود باشی و ما رستگار
درباره وبلاگ


الحمدلله رب العالمین، الصلوة و السلام علی رسول الله و علی اله ال الله لاسیما بقیة الله

مدیر وبلاگ : سید هاشم رضوی
نویسندگان

باسمه تعالی

تعاونوا علی البر والتقوی

 شرکت تعاونی و ضرورت هم اندیشی(1)



هم اندیشی و جلب مشارکت همگانی!

       پرسش اساسی این است که شرکت تعاونی همیاران زیارت توس(53011) تأسیس شده و اینک برای ادامه ی کار باید چه راهی را در پیش بگیرد؟ آیا در این مرحله که برابر قانون از تهیه ی طرح پیشنهادی، تنظیم اساسنامه، تشکیل هیأت مدیره و انتخاب مدیر عامل، ثبت شرکت و اخذ مجوز قانونی، پذیرش عضو و سایر اقدامات قانونی گذشته است، باید به فکر هم اندیشی و نظر خواهی برای ادامه یا حذف آن باشیم؟

مگرضرورت تأسیس تعاونی و ارائه ی دلایل توجیهی مبنی بر تناسب هدف های تشکیل آن با هدف ها و برنامه‌های مصوب جمهوری اسلامی ایران و سازمان حج و زیارت پیش تر تبیین نشده است؟ مگر مدیریت حج و زیارت استان که به طور دقیق از جزئیات چنین حرکتی اطلاع داشته و بر روند اجرایی آن نظارت، اشراف و شاید اعمال نظرداشته است،  به نتیجه ای تازه یا نظری مغایر دست یافته که مؤسسین و مدیران شرکت تعاونی راه هم اندیشی و نظر خواهی را در پیش گرفته گرفته اند؟ 

مگر اقداماتی که تعاریف مفصلش را در گزارش های مکتوب و شفاهی دیده و شنیده ایم کم و کاستی داشته یا مسیر ادامه ی حرکت دچار تغییر شده که در اصل این کار انجام شده و شرایط آینده اش تردید و تشکیک ایجاد شده است؟ مگر طبق قوانین وزارت تعاون و رایزنی با مدیریت حج و زیارت استان و توافقات اولیه، اکنون زمان آن نرسیده که برای ادامه ی کار، مجمع عمومی برگزار و حرکت رو جلو برای دستیابی به اهداف مندرج در اساسنامه آغاز گردد؟ مگر بنا نبوده است که این شرکت تعاونی مثل شرکت مرکزی یا در کنارآن یا جزئی از آن، باری از دوش حوزه ی زیارت بردارد؟

 دراین زمان، هم اندیشی، نظرخواهی و دریافت یا جلب نظرات برای چیست؟ کارشرکت تعاونی با موافقت قانونی مراجع ذی صلاح و مساعدت های انجام شده به جایی رسیده است که می تواند بخشی از کاستی ها را جبران و زمینه ی فعالیت ناشی از نیرو و خرد جمعی و عرصه ی خدمت رسانی به زائران و کارگزاران زیارتی را توسعه دهد، چرا باید در این مرحله گرفتار دو دلی و یا یک سو نگری شویم؟

در نوشتار اول (1) به نکاتی اشاره و به اصولی تأکید شد و دیدگاه خود را برای روشن شدن موضوع در قالب پیشنهاد ارائه نمودم. به نظر می رسد خلاصه ای از آن در این مقال تذکار مناسبی باشد. گفته شد هر یک از دست اندرکاران حوزه ی زیارت می توانند بلکه باید میدان خدمت رسانی به زائران را توسعه داده و از مشارکت در امور مهم این گونه تلاش ها مضایقه نکنند. ساختار سازمان حج و زیارت نیز این گونه مشارکت و همکاری و تکیه بر منابع غیر دولتی را تأیید و اجرایی کرده است.

حضور فعال چهره های مختلف با بینش، دانش و تجارب ارزنده، هم مسئولیت این افراد تلقی شده و هم در ساماندهی و هدایت حرکت هایی از این دست تأثیر به سزا دارد. این نکته نیز قابل ذکر است که امکان دارد نظرات و نگاه تیزبین برخی از همین چهره ها، با تمام یا بخشی از اهداف، انگیزه ها، برنامه ها و یا حتی با بعضی از اشخاص مخالف یا اصلاح گرانه باشد، بنا براین باز هم باید بر حضور صاحبان اندیشه و چهره های گوناگون تأکید شود، چرا که با هم اندیشی و در تضارب افکار و نظرات است که بهترین راه برای پیمودن، تبیین و تعیین می گردد.

اما باید توجه داشت که ا ستفاده از نظرات و راهکارهای مختلف و نتیجه گیری از آن ها راه علمی دارد. پژوهش میدانی، نظرخواهی با فرضیه های مناسب و تنظیم پرسش نامه یا اداره ی کارگروه ها و نشست های کارشناسی یک تخصص است. اگر قرار باشد یک جلسه ی هم اندیشی تشکیل شود، ابتدا باید اهداف و موضوعات مورد بحث دقیقاً مطرح گردد. محورهایی برای تبادل نظر و آنالیز داده ها ارائه شود، حد و حدود محور ها و تعداد آن با ظرف زمانی جلسه منطبق شود، قوانین و اصول اولیه، وضعیت موجود، وضعیت مطلوب، امکانات مادی و انسانی، منابع گوناگون، موانع و مشکلات، مطالب و نظرات موافق و مخالف، جایگاه قانونی، شرایط اجرایی، میزان حمایت مراجع ذی صلاح و خلاصه دستمایه ای برای مطالعه در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد، زمان کافی برای مطالعه و تفکر پیرامون موضوعات در نظر گرفته شود، سپس کمیته هایی تشکیل گردد تا هر کمیته به یک محور بپردازد و نهایتاً در یک اجتماع 40 یا 50 نفری، به اصطلاح در صحن علنی نتیجه گیری شود.

این که مثلاً از تعداد 50 نفر کارشناس دعوت شود که بدون اطلاع از دستور جلسه،  بدون در اختیار داشتن مطالب مکتوب، بدون اطلاع از تعداد و شرایط مدعوین و بدون خواندن اساسنامه یا بدون اطلاع از حضور دیگر کارشناسان، در یک جلسه ی سه یا چهار ساعته جمع شوند، نتیجه ی قابل ملاحظه ای حاصل نمی شود الا این که برگزار کنندگان بخواهند نظرات و دیدگاه های خود را به اطلاع حاضرین برسانند یا احیاناً نظر موافق آنان را جلب کنند.

وقتی در چنین جلسه ای بحث و تبادل نظر یا طرح پرسش های متفاوت به جایی می رسد که جمع بندی آن مشکل می شود، برون رفت از کار ناقص انجام شده  گره می خورد. آن گاه فرد مانند دانش آموزی که از حل مسئله در می ماند و صورت مسئله را پاک می کند، به این نتیجه می رسد که اگر نمی شود، موضوع را از ریشه می زنیم و پول و چک اعضا را به آن ها بر می گردانیم! ملاحظه می فرمایید که این روش ها درست نیست و کار را سخت تر می کند.


 شرکت تعاونی  در حوزه ی حج و زیارت

نیازهای مادی و معنوی انسان یک حقیقت است که باید به هر دو بخش آن توجه شود. زندگی مادی بدون توجه به معنویات انسان را در حد حیوان تنزل می دهد و رویکرد معنوی بدون توجه به نیازهای مادی ممکن نیست ولی  هر گاه سخن از مادیات و برطرف شدن نیازهای مادی انسان به میان بیاید، نباید از ابزاری بودن این حوزه غافل شویم.

از سوی دیگر دین به عنوان خواسته ی روحی و فطری بشر، بخش پر اهمیت نیاز های معنوی او را تأمین می کند. زیارت از جمله برنامه های معنوی اسلام است که سعادت انسان مؤمن را در دنیا و آخرت تضمین می کند. سازمان حج و زیارت برای انجام وظایف قانونی خود، با استفاده از کارگزاران زیارتی پیش می رود و تشکیل و تثبیت شرکت هایی مانند عمره ی سعادت، شمسا، تعاونی ها و ایجاد سامانه ی کارگزاران زیارتی همه و همه برای دستیابی به اهداف مقدس حوزه ی زیارت است.

آن چه نباید فراموش و کمرنگ شود این است که در هر حرکت و تلاشی،  اصل اساسی مفهوم زیارت و نیاز معنوی فرد و جامعه ی اسلامی است. باید متوجه باشیم که این حوزه، میدان فعالیت اقتصادی و سود آوری و انتفاع نیست. رویکرد برنامه های رفاهی همان وسیله و هدف ابزاری است که ما را برای رسیدن به حقیقت بندگی خدا یاری می کند.

مؤسسین قبل و مدیران فعلی این شرکت تعاونی تازه تأسیس، نباید از این مهم غافل شوند. حوزه ی زیارت، حوزه ی اقتصاد و کسب در آمد نیست. هر تلاشی هر چند با رویکرد مادی برای این است که مردم مؤمن میهن اسلامی ما سالم، با نشاط و برخوردار از آرامش روحی و روانی به عبادت بپردازند، زیارت کنند و خدا را آن چنان که شایسته است بپرستند. پس اصل زیارت و معنویت را در رأس همه ی اهداف قرار داده و هر کاری که با رعایت حق و عدل و انصاف، این معنا را محقق می سازد، ابزار کار تلقی شده و آن نیز باید مقرون به مصلحت باشد.

  شرکت تعاونی بر اساس مصوبات قانونی اصولاً روح اقتصادی و رفع نیاز مادی دارد. اما این نیز می تواند ابزار خوبی برای تأمین نیازهایی باشد تا دستیابی به هدف معنوی را آسان کند. مهم روح و روحیه ی مؤسسین، مدیران و اعضای شرکت تعاونی است که باید با این هدف مقدس همراه و همگام شوند. البته حفظ این اصل مهم در طول فعالیت شرکت با تغییرات اجتناب نا پذیر، حائز اهمیت و مسئولیت سنگینی است که باید در اساسنامه و مصوبات مجامع دیده شود. این جاست که نقش حج و زیارت و نمایندگی ولی فقیه در این امور، جلوه گر شده و هریک رسالت خویش را به انجام می رساند. بنا براین وجود این دو در کنار هم ضامن حفظ ارزشی است که از آن سخن به میان آمد.  


منابع انسانی حوزه ی حج و زیارت استان 

همه می دانند که سازمان حج و زیارت با استفاده از فعالیت نیروی انسانی بخش خصوصی و عاشقان عرصه ی خدمت زیارتی موفق بوده است. حج و زیارت نباید فقط با حضور چند نفر سرشناس و چهره ی معروف هر چند توانمند و لایق کار کند. استفاده از نیروهای جوان، درس خوانده و علاقه مند، با تقسیم کار در تمام حوزه های مربوط و با تفویض اختیار و نظارت دقیق است که موفقیت ها افزون خواهد شد. بهتر آن است که زمینه را برای حضور و فعالیت همه ی علاقه مندان مهیا کنیم و بر وسعت دید خود بیفزاییم تا از اتهام  در امان بمانیم. در این راستا بهره مندی نهایی از آن زائرانی است که مدیریت و نظارت امور سفر زیارتی خود را به چنین دستگاهی سپرده اند.

برای این منظور حوزه ی قانونی و دولتی حج و زیارت را، سازمان و مدیریت های استانی پیش می برند. هرچند ارزشیابی از عملکرد برای کشف نقاط قوت و ضعف منطقی بوده و این امر نسبتاً به خوبی انجام شده و می شود. ولی به هرحال وجود بعضی نواقص و کم بود ها یا خلأ قانونی در برخی از موضوعات، همچنین پاره ای از اشکالات موجود، راه را برای تحقیق و بررسی کارشناسان مسدود نکرده است

اما شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی تابع قوانین کشور و طبق اساسنامه ای که به تصویب رسیده است اداره می شود. فراموش نکنیم که شرکت مرکزی عضو شرکت شمسا ست و اگر برای شرکت شمسا موقعیتی مثبت یا منفی حاصل گردد، طبعاً اعضای استانی آن نیز تأثیر می پذیرند.  اما شرکت تعاونی می تواند در استان بر اساس قانون، استقلال داشته باشد و حتی بدون نیاز به مجوز اداره یا سازمان خاصی، در حوزه ی قانونی خود فعالیت نماید. در هر صورت قانون است و ضوابط و دستورالعمل ها و قطعاً هیچ جایی برای اعمال سلایق شخصی و نظرات انفرادی وجود نداشته و ندارد.

        نکته ی مهم این است که وجود نیرو های انسانی متعدد در حوزه ی زیارت، می تواند چرخ حرکت رو به جلوی خدمت رسانی به مردم را به گردش در آورد بلکه بر شتاب آن بیفزاید. این تفکر در حقیقت یاری و همکاری با مدیریت دولتی این عرصه ی مهم است که خود توفیقی متقابل تلقی می شود. باید کار اداره ی شرکت تعاونی را به نیرو های داوطلب تازه نفس بسپارند، تا ضمن بهره مندی از همه ی پتانسیل استان، بعضی نواقص و کم بود ها یا خلأ قانونی در برخی از موضوعات، هم چنین پاره ای از اشکالات موجود، بر طرف گردد. البته یاد آوری این مهم بسیار ضروری است که اگر همه ی نیروها همانند دانه های یک تسبیح در کنار هم ردیف شده باشند، نقش مهم نخ تسبیح را نباید فراموش کنیم که همانا مدیریت حج و زیارت استان است. این اهمیت وظیفه را نیز مهم و انجام آن را کمی دشوار می کند. دشواری کار نیز با توکل، سعه ی صدر، اخلاص، خلق خوش، عدالت و قانونمداری به کلی بر طرف می شود.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1) این مقاله در دو قسمت در همین وبسایت تقدیم شده است.

                                                            ادامه در قسمت دوم




نوع مطلب : امور اداری و اجرایی حج، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 7 مرداد 1396 02:13 ق.ظ
Hi, this weekend is nice in support of me, for the
reason that this point in time i am reading this fantastic educational post here
at my residence.
جمعه 6 مرداد 1396 06:15 ب.ظ
I do not even understand how I stopped up right here, however I believed this submit
was good. I don't recognize who you're however definitely you are going to a famous
blogger in case you aren't already. Cheers!
جمعه 6 مرداد 1396 03:04 ب.ظ
I am genuinely grateful to the owner of this website
who has shared this enormous paragraph at at this
place.
شنبه 31 تیر 1396 01:36 ب.ظ
I used to be able to find good advice from your blog articles.
یکشنبه 5 بهمن 1393 07:27 ق.ظ
باسلام وعرض خسته نباشید کاملا باحضرت عالی هم نظر هستم دربعضی ازسوالهای مطرح شده انگار القاء اندیشه میباشد مثل تعداداعضاء مشترک هیئت مدیره شرکت مرکزی وتعاونی و...
سید هاشم رضویسلام علیکم. از این که مطالعه فرمودید خوشحالم. ان شاءالله مؤثر باشد. از راهنمایی و ارشاد مضایقه نفرمایید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر





آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
script>document.getElementById('mihan_page_advert').style.display='none';